Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad pół tysiąca dziennikarzy obsługiwało Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Gościem studia kongresowego, prowadzonego przez dziennikarzy portalu WNP.pl był m.in. Remigiusz Kopoczek, szef NCBR (fot: NCBR/Twitter)

Według organizatorów zakończony w środę Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach obsługiwało około 550 dziennikarzy z około 150 redakcji.

W Centrum Kongresowym w Katowicach 18 redakcji przygotowało stoiska jednocześnie pełniące funkcję studiów, w których nagrywano rozmowy z uczestnikami.

Tok FM, "Dziennik Gazeta Prawna" i "Dziennik Zachodni" na EKG

– Przez trzy dni przeprowadziliśmy około 40 rozmów – mówi Rafał Mandes, dyrektor działu serwisów internetowych "Dziennika Gazety Prawnej".

Czytaj też: Sąd o koncesji dla TVN 24: bezczynność KRRiT miała charakter rażącego naruszenia prawa

Tok FM zaprosił 16 rozmówców. – Wszystkie poranne programy ekonomiczne, emitowane na żywo na antenie Tok FM od 9 do 10, powstawały w naszym studiu kongresowym – informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

"Dziennik Zachodni", który od lat partneruje EKG, postawił na treści wideo. – Mieliśmy na kongresie trzy ekipy z kamerami i pięciu dziennikarzy. Każdy z nich zrobił mniej więcej po pięć rozmów dziennie – szacuje Grzegorz Gajda, redaktor naczelny "DZ".

Wydarzenie relacjonowały największe telewizje

Portal WNP.pl, który należy do grupy PTWP, organizatora Kongresu, miał dwa studia, przez które przewinęło się około 120 rozmówców. – Największe telewizje: Polsat, TVN i TVP swoje materiały kręciły głównie w hallu Centrum Kongresowego – zwraca uwagę Małgorzata Sklorz, odpowiedzialna w grupie PTWP za komunikację.

Czytaj też: TSUE oddalił skargę polskich władz w sprawie kontrolowania treści w internecie

Rok wcześniej XIII EKG, który odbywał się jeszcze w reżimie pandemicznym, relacjonowało ok. 400 dziennikarzy.

(PAR, 28.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.