Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Technologia w walce z dezinformacją - internetowe spotkanie na AGH

Uczestnicy spotkania poznają technologie tworzące fake newsy i narzędzia do ich zwalczania (fot. Jorge Franganillo/Unsplash.com)

Spotkanie poświęcone roli nowoczesnych technologii w walce z dezinformacją w mediach organizuje 27 kwietnia Laboratorium Społeczno-Technologiczne Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie. Odbędzie się na platformie Microsoft Teams.

Nowoczesne technologie sieciowe i medialne, które dostarczyły zaawansowanych narzędzi zdolnych do kreowania postprawdy oraz technologie pomagające w walce z dezinformacją będą tematem spotkania "Na frontach dezinformacji - znaczenie nowoczesnych technologii w czasie kryzysów społecznych”.

Wydarzenie poprzez Zoom organizują SoTechLab przy Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią Wydziału Humanistycznego AGH oraz Fundacji Marsz dla Nauki.

W spotkaniu udział wezmą dr Bartłomiej Balcerzak z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, dr Anna Kalinowska-Balcerzak z Bitech ThinkTank, dr hab. Grzegorz Ptaszek z Katedry Technologii Informacyjnych i Mediów AGH oraz Magda Szpech, zajmująca się czynnie zwalczaniem dezinformacji i wywiadem otwartoźródłowym.

- Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania: Czym jest dezinformacja i jakimi narzędziami posługują się współcześni propagandyści? Jak w Polsce dziś wygląda dezinformacja w sieci i z czego wynika siła jej oddziaływania na użytkowników mediów? Jak technologie i istniejące rozwiązania technologiczne mogą przeciwdziałać dezinformacji i manipulacji w mediach? Na co powinniśmy być wyczuleni jako użytkownicy mediów społecznościowych i jak możemy przeciwdziałać dezinformacji - informują organizatorzy.

(PAR, 24.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.