Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółka Eleven Sports Network wypracowała 46 mln zł zysku netto

Zysk netto spółki Eleven Sports Network wzrósł z 14,7 mln zł do 46 mln zł (screen Elevensports.pl)

Spółka Eleven Sports Network, której większościowym udziałowcem jest Telewizja Polsat, w roku obrotowym lipiec 2020 - czerwiec 2021 miała 193,8 mln zł przychodów i 46 mln zł zysku netto.

Ze sprawozdania spółki opublikowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że w porównaniu z poprzednim rokiem obrotowym jej wpływy wzrosły o 10 proc. Od Grupy Cyfrowy Polsat pochodziło 40,9 mln zł przychodów (wzrost o 8,2 proc.).

Czytaj też: Finał Ligi Mistrzów najdroższy w majowym cenniku TVP

Koszty operacyjne Eleven Sports Network wyniosły 151,8 mln zł i były o 1 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto wzrósł z 14,7 mln zł do 46 mln zł.

Eleven Sports Network odpowiada za produkcję i dystrybucję kanałów Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4. Nadawca ma w Polsce prawa do pokazywania m.in. piłkarskich lig hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej.

Czytaj też: Przejście na nowy standard telewizji w części Polski ma być przesunięte na czerwiec

(KOZ, 15.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.