Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze "Nowoj Gaziety" uruchamiają serwis dla europejskich czytelników

Redaktorem naczelnym europejskiego projektu został Kirił Martynow (YouTube/European Parliament)

Dziennikarze "Nowoj Gaziety", która nie wychodzi już w Rosji ani w formie papierowej, ani w internecie, poinformowali, że uruchamiają specjalny serwis informacyjny przeznaczony dla europejskich czytelników.

W zeszłym miesiącu uznano, że gazeta nie może już działać w Rosji po otrzymaniu ostrzeżeń od Roskomnadzoru i uznaniu tytułu za "zagranicznego agenta". "Nowaja Gazieta" usunęła wtedy ze strony internetowej materiały dotyczące kampanii wojskowej Rosji w Ukrainie, a następnie całkowicie zawiesiła działalność - do czasu zakończenia wojny. Redaktorem naczelnym "NG" jest Dmitrij Muratow, w grudniu uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla.

„My, dziennikarze »Nowoj Gaziety«, którzy zostaliśmy zmuszeni do opuszczenia Rosji z powodu wirtualnego zakazu wykonywania naszego zawodu, z radością informujemy, że »Novaya Gazeta. Europe« wejdzie na rynek podzielający nasze wartości i standardy" - napisał w oświadczeniu Kirił Martynow, redaktor naczelny nowego przedsięwzięcia.

Nowy serwis, który nie jest formalnie powiązany z "Nowoj Gazietoj", będzie publikował artykuły o Rosji w kilku językach.

(MAC, 11.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.