Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Najlepsza twarz polskiego Twittera". Pan Torpeda nie żyje

Natan Gajk, Pan Torpeda, zmarł w wieku 8 lat. Poruszył dziesiątki tysięcy ludzi na polskim Twitterze (fot: Twitter/@MartaWitecka1)

Natan Gajk, którego powszechnie w mediach społecznościowych nazywano Pan Torpeda, zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 7 lat. Walczył z neoroblastomą, a tysiące polskich użytkowników Twittera towarzyszyło mu w tych nierównych zmaganiach dzięki relacjom Marty Witeckiej.

"Polski Twitter pokazuje swoje lepsze oblicze" - pisaliśmy w listopadzie 2021 roku. - "Akcja #MarzeniaTorpedy poruszyła tysiące użytkowników serwisu. To akcja pomocowa dla małego chłopca z Sosnowca Natana Gajka, który od trzech lat walczy ze złośliwym nowotworem".

- Media społecznościowe to idealne miejsce i przestrzeń do angażowania ludzi. Przede wszystkim dlatego, że trafia się tam bezpośrednio do odbiorców – bez pośredników – oceniał dr Krystian Dudek, specjalista ds. komunikacji społecznej i PR, wykładowca na Akademii WSB.

Dalej pisaliśmy: "Natan Gajk od miesięcy jest znany w sieci jako Pan Torpeda, jego walkę relacjonuje Marta Witecka, jego ciocia. Gdy na wiosnę 2021 roku chłopiec przeszedł operację usunięcia guza mózgu, lekarze dawali nadzieję, że to szczęśliwy koniec walki dziecka z chorobą. Niestety. - Jak pewnie słyszeliście, Pan Torpeda zakończył leczenie. Nadszedł dla Niego czas ze sceny zejść, niepokonanym - napisał jednak 26 października Marcin Zasadowski, anestezjolog".

W niedzielę rano, 10 kwietnia, Marta Witecka ogłosiła:

Przypominamy nasz tekst z listopada 2021 roku:

Czytajcie: Najlepsza twarz polskiego Twittera: solidarność z Panem Torpedą

(MAT, 10.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.