Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Deutsche Welle mimo blokady zwiększa liczbę rosyjskich użytkowników

Deutsche Welle ma kilka narzędzi do omijania cenzury (fot. Wikimedia Commons/Andreas Praefcke)

Deutsche Welle poinformowała, że mimo blokady nałożonej 4 marca na jej  serwisy nadal docierają one do Rosjan.

Niemiecki nadawca informuje, że rosyjska strona internetowa Deutsche Welle odnotowała 120-proc. wzrost ruchu, w tym 24-proc. wzrost liczby użytkowników z Rosji. A zablokowana w Rosji strona serwisu na Facebooku, w porównaniu z pięcioma miesiącami poprzedzającymi rozpoczęcie wojny w Ukrainie, ma o 370 proc. więcej odwiedzających.

Czytaj też: Meta czasowo zablokowała zdjęcia z Buczy na Facebooku i Instagramie

Według Guido Baumhauera, dyrektora generalnego ds. dystrybucji, marketingu i technologii, „te liczby są dowodem na to, że nasze środki obchodzenia cenzury i nasza strategia dystrybucji działają".

Deutsche Welle prowadzi w internecie serwisy w 32 językach. Były one blokowane m.in. w Chinach i Iranie. Od 2012 roku nadawca umożliwia swoim użytkownikom omijanie cenzury internetowej za pomocą takich narzędzi jak Psiphon. Od 2019 roku DW ma również witrynę Onion, umożliwiającą użytkownikom anonimowe przeglądanie stron w sieci. Najlepszym sposobem na dotarcie do treści niemieckiego nadawcy pozostaje aplikacja DW, która umożliwia obejście cenzury przy pomocy jednego kliknięcia. Użytkownicy mają też możliwość dostępu poprzez VPN.

Po cofnięciu akredytacji dziennikarzom rosyjskiej redakcji DW przeprowadziła się ona do Rygi.

Czytaj też: Rosja weźmie odwet na zagranicznych mediach za blokowanie Sputnika i RT

(MAC, 07.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.