Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta czasowo zablokowała zdjęcia z Buczy na Facebooku i Instagramie

Serwisy Mety blokują hashtagi do treści, które algorytmy uznają za zbyt drastyczne (screen Youtube.com/ Radio Free Europe/Radio Liberty)

Meta na pewien czas na Facebooku oraz Instagramie ograniczyła dostęp do zdjęć z masakry w Buczy. Blokada miała uruchomić się automatycznie.

Ograniczone zostały hashtagi #bucha, #buchamassacre oraz - według niektórych użytkowników - #RussianWarCrimes. Fotografie przedstawiające masakrę cywilów w północnej Ukrainie przez swoją brutalność miały zostać ocenione przez algorytmy jako naruszające zasady społeczności.

Czytaj też: Leroy Merlin Polska usuwa fanpage nawołujący do bojkotu sieci sklepów

Rzecznik koncernu Meta, Andy Stone, poinformował agencję Reutersa, że firma podjęła czynności zabezpieczające, aby takie sytuacje się nie powtarzały. Jak wytłumaczył, Facebook i Instagram zezwalają na publikowanie drastycznych i zawierających przemoc treści, gdy są udostępniane w celu podniesienia świadomości na temat możliwych naruszeń praw człowieka. Usuwają jednak treści, które mogą celebrować cierpienie.

Czytaj też: Francuska reporterka z Ukrainy propagandystką Kremla

Podczas blokady internauci skarżyli się, że taka decyzja nie pozwala na szerzenie informacji o działaniach rosyjskich żołnierzy i pokazywanie światu ich zbrodni wojennych.

(MAC, 06.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.