Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lewandowski, Wersow i Friz najpopularniejszymi influencerami w Polsce w 2021 roku

Anna i Robert Lewandowscy zajmują odpowiednio 4. i 1. miejsce wśród najpopularniejszych influencerów w Polsce (fot.Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News)

Według Rankingu Influencerów, przygotowanego przez Festiwal Twórców Internetowych SeeBloggers i agencję InfluTool, najpopularniejszymi influencerami w Polsce w 2021 roku byli Robert Lewandowski i członkowie Ekipy: Weronika "Wersow" Sowa oraz Karol "Friz" Wiśniewski. 

W czołowej dziesiątce znaleźli się poza tym: Anna Lewandowska, Martyna Wojciechowska, w przeszłości związani z Team X: Natalia "Natsu" Kaczmarczyk, Julia Kostera, Monika Kociołek i Marcin Dubiel oraz członek Ekipy - Mateusz "Tromba" Trąbka. To pierwszy raz w historii, gdy w czołowej dziesiątce najpopularniejszych twórców internetowych znalazło się więcej osób powiązanych z Team X niż z Ekipą Friza.

Press

(screen Youtube.com/Team X)

W raporcie znalazły się również rankingi z podziałem na rodzaj influencingu. Wśród sportowców za Lewandowskim są Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz. Aktualnie najlepsza tenisistka świata Iga Świątek zajmuje ósme miejsce. Wśród osób publicznych za Anną Lewandowską i Martyną Wojciechowską znalazły się Sylwia Przybysz oraz Julia Wieniawa. Wśród najpopularniejszych blogerów w czołowej trójce są Bakusiowo, Make Life Easier i Janina Daily.

W rankingu krytykowani twórcy: Dziki Trener, Mama Ginekolog

Wysokie pozycje w rankingu zdobyli twórcy, którzy w ciągu ostatnich miesięcy spotkali się z falą krytyki. Dziki Trener (otwarcie kwestionował potrzebę szczepień przeciwko COVID-19) jest najpopularniejszym twórcą wśród influencerów zajmujących się sportem i fitness. Za to Mama Ginekolog (niedawno zarzucano jej plagiat ubrań znanej marki modowej i zauważono, że influencerka nie ma specjalizacji ginekologicznej) została najpopularniejszą twórczynią parentingową.

Jak wybrano najpopularniejszych influencerów?

Jak wyjaśniają autorzy raportu - ocena popularności opiera się na liczbie obserwujących, liczbie polubień, udostępnień i komentarzy ich treści, zaangażowaniu liczonych na podstawie średnich wartości interakcji i liczby odwiedzin bloga, jeśli twórca taki prowadzi.

(KAP, 06.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.