Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Play sfinalizował transakcję nabycia UPC Polska, prezes UPC odchodzi

P4 nie informuje, czy połączenie będzie wiązało się ze zwolnieniami (fot. Jakub Kamiński/East News)

P4 (operator sieci Play) sfinalizował transakcję nabycia wszystkich udziałów Liberty Global w sieci UPC Polska za kwotę 7 mld zł. Ze stanowiska odszedł prezes UPC Polska Robert Redeleanu.

Jak podano w komunikacie, Play i UPC Polska połączą swoje usługi mobilne, stacjonarne i telewizyjne, "aby zaoferować klientom jeszcze wyższą jakość i wartość".

Brak informacji o potencjalnych zwolnieniach

Podkreślono też, że transakcja nie wymaga od dotychczasowych klientów obu firm żadnych działań. "Umowy zawarte przez klientów z operatorami pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów" - dodano.

Czytaj też: Play otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na nabycie UPC Polska

P4 nie informuje, czy połączenie będzie wiązało się ze zwolnieniami. - Właśnie ogłosiliśmy sfinalizowanie transakcji, kolejnym krokiem, który przed nami, to wzajemne poznanie się i integracja - przekazało nam biuro prasowe Play.

"Moje cztery lata dobiegły końca"

Jednak prezes UPC Polska Robert Redeleanu poinformował w piątek, że odchodzi z firmy. "Zakończyliśmy sprzedaż UPC Polska do Play, spółki zależnej Illiad, a moje cztery lata w Polsce dobiegły końca" - napisał w serwisie LinkedIn. Redeleanu stanowisko prezesa UPC Polska objął w kwietniu 2018 roku. Wcześniej był CEO UPC na Węgrzech i w Rumunii. Do Liberty Global, właściciela UPC, dołączył w 2013 roku.

Umowę kupna udziałów w UPC Polska P4 podpisał 22 września zeszłego roku. Warto dodać, że za reklamową obsługę Play odpowiada niedawno ponownie wybrana agencja Grandes Kochonos. Dla UPC pracuje K2 Create.

Czytaj też: Grandes Kochonos wygrała jeden z największych przetargów w 2022 roku i zachowała obsługę Play

(MNIE, KOZ, AMS, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.