Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Max Levin, znany ukraiński fotoreporter, zginął na wojnie

Max Levin był poszukiwany od 13 marca. Wczoraj znaleziono jego ciało (screen: khpgorg)

Max Levin nie żyje. Znany ukraiński fotoreporter zaginął 13 marca w okolicach Kijowa. Dopiero wczoraj odnaleziono jego ciało.

Prokuratura potwierdziła śmierć fotografa, miał zostać zabity dwoma strzałami, kiedy okolicę, w której przebywał zaatakowali Rosjanie. Jak poinformowała agencja Ukrinform, znaleziono go martwego we wsi Huta Mezhyrkska w obwodzie kijowskim.

"Nie był uzbrojony i miał kamizelkę z napisem Press. Zginął na wojnie w Ukrainie, podobnie jak pięciu innych dziennikarzy. Strzelanie do dziennikarzy to zbrodnia wojenna" - napisali Reporterzy bez Granic na Twitterze.

Levin miał 41 lat, pracował w redakcji Lewego Brzegu, a współpracował z wieloma agencjami zagranicznymi, w tym z Reutersem, Associated Press i BBC. Miał czterech synów.

(MAT, 02.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.