Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nielsen będzie sprzedany za 16 mld dol.

Nielsen jest największą na świecie firmą zajmującą się badaniem oglądalności telewizji (fot. Wikimedia Commons/Raysonho)

Firma badawcza Nielsen zostanie sprzedana za 16 mld dol. Tyle są gotowe zapłacić fundusze Elliott Management, Brookfield Asset Management i Evergreen Coast Capital. Ich oferta została przyjęta przez Nielsen Holdings.

Konsorcjum funduszy private equity zapłaci 28 dol. za akcję Nielsena, co oznacza, że wartość transakcji wyniesie 16 mld dol. i zawiera przejęcie długów spółki. Ponad tydzień temu Nielsen Holdings odrzucił ofertę samego Elliott Management, który oferował 25,4 dol. za akcję.

Czytaj też: Disney+ rusza w Polsce 14 czerwca. Znamy cenę abonamentu

Transakcja musi być jeszcze zatwierdzona przez akcjonariuszy i będzie wymagała zgody sądów brytyjskich. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, to w drugiej połowie 2022 roku Nielsen przestanie być spółką publiczną.

Nielsen jest gigantem na rynku pomiaru oglądalności telewizji, bada też słuchalność radia i ruch na platformach cyfrowych.

Czytaj też: Deutsche Welle uznane w Rosji za "zagranicznego agenta"

(MAC, 31.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.