Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney+ rusza w Polsce 14 czerwca. Znamy cenę abonamentu

Serwis stał się trzecią co do wielkości usługą wideo na żądanie w USA na koniec trzeciego kwartału 2021 roku (screen: YouTube/Star Wars)

Disney+ oficjalnie startuje w Polsce 14 czerwca – ogłosiła platforma streamingowa w oświadczeniu. Cena za miesięczny abonament wyniesie 28,99 zł, za roczny natomiast 289,90zł.

Startu Disney+ polscy fani nie mogli doczekać się już od kilku lat. Platforma streamingowa posiada prawa m.in. do tytułów ze świata Gwiezdnych Wojen, Marvela i Pixara. Znajdziemy w niej także produkcje National Geographic, 20th Century Studios, FX oraz klasyczne dzieła Disneya.

Disney+ na czterech urządzeniach jednocześnie

– Subskrybenci będą mieli dostęp do takich seriali jak "The Book of Boba Fett" i "The Mandalorian", wykreowanych przez producenta i scenarzystę Jona Favreau – napisano w komunikacie biura prasowego Disneya. Dalej wymienione są takie seriale i filmy jak "Moon Knight", "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", "Luca", "Encanto" i "Cruella".

Czytaj też: Netflix zwraca sześć seriali Marvela koncernowi Disneya

– W ramach ogólnorozrywkowych produkcji, w Disney+ będzie można zobaczyć takie tytuły jak "Simpsonowie" czy "Grey's Anatomy: Chirurdzy". Z kolei National Geographic przedstawi między innymi serial dokumentalny "The World According To Jeff Goldblum" – głosi dalej oświadczenie.

Z Disney+ będzie można korzystać na czterech urządzeniach jednocześnie, a przy wybranych tytułach będzie możliwość dostępu do funkcji IMAX Enhanced.

Siedem profili, w tym profil dziecięcy

– Użytkownicy dostaną możliwość nieograniczonej liczby pobrań nawet na dziesięciu urządzeniach, a także będą mogli ustawić do siedmiu profili, w tym dostosowany specjalnie dla dzieci profil dziecięcy, który pozwala na dostęp do treści ograniczonych ze względu na wiek odbiorców – kończą przedstawiciele Disney+.

Czytaj też: Netflix utworzy biuro w Warszawie koordynujące produkcje filmowe w regionie

Jak już wcześniej informowaliśmy, poza Polską Disney+ ruszy także m.in. w Chorwacji, Czechach, Litwie, Łotwie, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Oto pełna lista krajów, w których zostanie udostępniona usługa:

 1. Albania
 2. Algieria
 3. Andora
 4. Arabia Saudyjska
 5. Bahrajn
 6. Bośnia i Hercegowina
 7. Bułgaria
 8. Chorwacja
 9. Czarnogóra
 10. Czechy
 11. Egipt
 12. Estonia
 13. Grecja
 14. Irak
 15. Izrael
 16. Jemen
 17. Jordania
 18. Katar
 19. Kosowo
 20. Kuwejt
 21. Liban
 22. Libia
 23. Liechtenstein
 24. Litwa
 25. Łotwa
 26. Macedonia Północna
 27. Malta
 28. Maroko
 29. Oman
 30. Palestyna
 31. Polska
 32. Południowa Afryka
 33. Rumunia
 34. San Marino
 35. Serbia
 36. Słowacja
 37. Słowenia
 38. Tunezja
 39. Turcja
 40. Watykan
 41. Węgry
 42. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Disney+ zadebiutował 12 listopada 2019 roku i jest dostępny m.in. w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Szwecji i we Włoszech. Serwis stał się trzecią co do wielkości usługą wideo na żądanie w USA na koniec trzeciego kwartału 2021 roku, spychając Hulu na czwarte miejsce.

Dodatkowe informacje o wchodzącym do polski serwisie streamingowym Disneya na bieżąco będą pojawiały się na oficjalnej stronie.

(HAD, 29.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.