Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maja Ostaszewska "Superbohaterką Wysokich Obcasów 2021". Wyróżniono też Jagodę Grondecką i Katarzynę Augustynek

Ostaszewska od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej była przy uciekających przed wojną (fot. materiały prasowe)

Laureatką nagrody głównej w tegorocznej edycji plebiscytu "Superbohaterka Wysokich Obcasów" została aktorka Maja Ostaszewska. Wyróżniono także Jagodę Grondecką, dziennikarkę i iranistkę, oraz Katarzynę Augustynek, aktywistkę zwaną "Babcią Kasią".

Uroczysta gala wręczenia statuetek plebiscytu miała miejsce 28 marca w warszawskim Teatrze Studio. Decyzją kapituły plebiscytu "Superbohaterką Wysokich Obcasów 2021" została Maja Ostaszewska – aktorka i aktywistka, angażująca się w pomoc m.in. na granicy polsko-białoruskiej.

Silny, słyszalny głos

Ostaszewska od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej była przy uciekających przed wojną i prześladowaniami, będącymi w sytuacji bez wyjścia.

Czytaj też: Czuchnowski pomaga Ukraińcom, sprzedając pakiety wyborcze Sasina. 50 już poszło

– Maja Ostaszewska, wykorzystując swoją popularność i nie zważając, że może ją stracić, stała się symbolem wszystkich w Polsce, którzy wyciągają rękę do ludzi uciekających z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych miejsc cierpienia – uzasadniała decyzję kapituły Aleksandra Klich, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów", podczas gali wręczenia nagród. – Teraz również z Ukrainy. (...) Opowiada o tym, jak jest naprawdę i co robią ratujący uchodźców – leśni aniołowie. Jest ich silnym, słyszalnym głosem – dodała Klich.

Oprócz statuetki "Superbohaterki 2021" zwyciężczyni otrzymała także nagrodę pieniężną od redakcji i Fundacji "Wysokich Obcasów" oraz pelerynę wykonaną i zaprojektowaną przez markę Risk Made in Warsaw.

Press

"Macie prawo mieć własne zdanie i głośno je wyrażać"

Nagrodę czytelniczek i czytelników otrzymała dziennikarka i iranistka Jagoda Grondecka, zaangażowana w pomoc przy ewakuacji 140 Afgańczyków, którzy uciekali z kraju w strachu przed zemstą talibów. Laureatka znalazła się także w gronie siedmiorga dziennikarek i dziennikarzy nominowanych do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Dziennikarz Roku.

Czytaj też: Papierosy, kawa, ja. Wywiad z Jagodą Grondecką, zdobywczynią 2. miejsca w konkursie Dziennikarz Roku 2021

Press

Redakcja „Wysokich Obcasów" przyznała ponadto nagrodę specjalną, która trafiła do Babci Kasi, czyli aktywistki Katarzyny Augustynek nominowanej za odwagę protestu i wiarę w lepszy świat.

Czytaj też: Agora nie ma nic przeciwko współpracy publicystycznej "GW" z Jerzym B. Wójcikiem

– Nie ustaje w walce mimo groteskowych oskarżeń i procesów – które zresztą wygrywa. Zawsze w gotowości, niezłomna. Symbol obywatelskiego oporu i drogowskaz walki z niesprawiedliwością. (...) W świecie, w którym dojrzałe kobiety są niewidoczne, ona pokazuje swoją twarz i mówi innym dojrzałym kobietom: macie prawo być widoczne. Macie prawo mieć własne zdanie i głośno je wyrażać – mówiła o zwyciężczyni podczas gali Aleksandra Klich.

Press

Poniedziałkowe wydarzenie poprowadzili dziennikarze Kamila Kalińczak i Michał Nogaś, zaś na scenie wystąpiły Matylda Damięckia oraz Natalia Przybysz. Wśród nominowanych do tytułu Superbohaterki 2021 roku znalazły się Janina Bąk, Natalia de Barbaro, Dorota Świercz, Jana Shostak, Katarzyna Augustynek, Katarzyna Zillmann, Maja Kleczewska, Maja Ostaszewska, Jagoda Grondecka i Laura Kwoczała.

"Wysokie Obcasy" tytuł Superbohaterki przyznały już po raz siódmy.

Czytaj też: Podwyżki w oddziałach "Gazety Wyborczej". Najwyższe od pięciu lat

(HAD, 29.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.