Dział: PRASA

Dodano: Marzec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andżelika Borys wyszła z białoruskiego więzienia. Poczobut nadal więziony

Jak przekazał wiceminister MSZ Andżelika Borys czuje się dość dobrze i w tej chwili potrzebuje odpoczynku i rekonwalescencji (screen Youtube/Związek Polaków na Białorusi)

Białoruska organizacja obrony praw człowieka Wiasna poinformowała o wypuszczeniu na wolność Andżeliki Borys, prezeski nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków na Białorusi, która od roku była więziona przez białoruski reżim.

Informację potwierdził wiceszef MSZ Marcin Przydacz, który zaznaczył, że Borys czuje się dość dobrze i w tej chwili potrzebuje odpoczynku i rekonwalescencji.

"Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys opuściła areszt i jest już na wolności. Pozostaje na terytorium Białorusi. Jest w kontakcie z polskimi dyplomatami i zostanie objęta odpowiednią opieką. Czuje się dobrze, ale pobyt w areszcie odcisnął na niej piętno" – napisał na Twitterze Przydacz. 

W więzieniu pozostaje Andrzej Poczobut. Minister Przydacz zaznaczył, że sprawa zwolnienia z aresztu Poczobuta pozostaje najwyższym priorytetem.

Mija rok od uwięzienia Poczobuta 

Andrzej Poczobut został aresztowany 25 marca ubiegłego roku, dwa dni po aresztowaniu szefowej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys. Oboje usłyszeli zarzuty podżegania do nienawiści na tle narodowościowym, ale nie stanęli przed sądem.

(BAE, 25.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.