Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nielsen odrzuca ofertę kupna za 9 mld dol.

Według rady dyrektorów Nielsen, kwota nie rekompensuje perspektywy rozwoju firmy (screen: global.nielsen.com)

Amerykańska firma badawcza Nielsen Holdings odrzuciła ofertę przejęcia przez konsorcjum z branży private equity, na którego czele stoli Elliott Management Corp. Według rady dyrektorów firmy kwota 9 mld dol. "nie rekompensuje udziałowcom perspektywy rozwoju Nielsena".

WindAcre Partnership - jeden z największych akcjonariuszy Nielsena, obecnie posiadający 10 proc. udziałów - sprzeciwia się ofercie i zamierza zablokować ewentualną transakcję. Kontrahent miał oferować po 25,40 dol. za akcję. Według ostatniego notowania cena wynosi 24,44 dol., ale perspektywy mają być lepsze.

Czytaj też: Meta uznana za organizację ekstremistyczną, ale WhatsApp zostaje w Rosji

Nielsen zamierza za 1 mld dol. wykupić część akcji, co miałoby podnieść ich cenę. "Jak pokazują wyniki finansowe Nielsena w 2021 roku, firma osiąga silny wzrost przychodów, jednocześnie dokonując znacznych postępów w opracowywaniu nowych produktów i MRC (Media Rating Council)"- napisano w komunikacie firmy.

W 2018 roku zainteresowane kupnem wycenianego wtedy na 10 mld dol. Nielsena były fundusze Blackstone i Hellman & Friedman, kanadyjski program emerytalny CPBIP i fundusz majątkowy GIC z Singapuru. Mówiło się wtedy o możliwości sprzedaży za 17 mld dol.

Czytaj też: Australia zmusi firmy Big Tech do informowania, jak walczą z dezinformacją

(MAC, 22.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.