Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RTL i ntv z codziennym biuletynem informacyjnym po ukraińsku

Codzienny biuletyn informacyjny ukazuje się na stronach RTLnews, Ntv.de i na kanałach stacji w serwisie YouTube (screen: YouTube/ntv Nachrichten)

RTL i ntv, kanały należące do niemieckiego koncernu Bertelsmann, uruchomiły codzienny biuletyn informacyjny w języku ukraińskim. Trwający od pięciu do dziesięciu minut, nadawany od poniedziałku do piątku program prowadzi ukraińska dziennikarka telewizyjna Karolina Ashion.

46-letnia Ashion uciekła z Kijowa do Niemiec tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Urodziła się w Związku Radzieckim, w Petersburgu, z matki Ukrainki i ojca Nigeryjczyka. Dorastała w niewielkiej miejscowości Szostka w Ukrainie.

Czytaj też: Meta uznana za organizację ekstremistyczną, ale WhatsApp zostaje w Rosji

Codzienny biuletyn informacyjny ukazuje się na stronach RTLnews, Ntv.de i na kanałach stacji w serwisie YouTube. Każdego tygodnia ma ukazywać się pięć razy - od poniedziałku do piątku.

Niemieckie stacje telewizyjne ogłosiły, że zamierzają zatrudniać ukraińskich dziennikarzy.   

(MAC, 22.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.