Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edyta Hołdyńska z Wpolityce.pl konsulem w Waszyngtonie

Edyta Hołdyńska (screen YouTube.com/Telewizja Polsce)

Dziennikarka wpolityce.pl i telewizji wPolsce.pl Edyta Hołdyńska została urzędniczką konsularną w Waszyngtonie.

Ostatni materiał wideo z udziałem Edyty Hołdyńskiej na stronie wPolsce.pl ma datę 24 lutego. Hołdyńska rozmawia w nim z prof. Henryk Domańskim, socjologiem PAN, oraz dr Bartoszem Rydlińskim, politologiem UKSW, o rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

8 marca Hołdyńska tweetowała już spod polskiej ambasady w Waszyngtonie, a w opisie konta wpisała "Konsul, Ambasada RP w Waszyngtonie".

Hołdyńska tłumaczy "Presserwisowi", że zanim zdała egzamin konsularny, "przystąpiła do całego procesu szkoleń przedwyjazdowych i konsularnych". Zaznacza, że spełnia też wszystkie wymogi określone w prawie konsularnym i w ustawie o służbie zagranicznej: posiada obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe, certyfikat językowy.

Edyta Hołdyńska w telewizji wPolsce.pl prowadziła magazyn "Gorące pytania" i "Poranne rozmowy”. Współpracowała m.in. z tygodnikiem "Do Rzeczy", "Rzeczpospolitą", "Uważam Rze" i "Gazetą Olsztyńską".

Od listopada 2021 roku ambasadorem w Waszyngtonie jest były dziennikarz Marek Magierowski. Wcześniej był ambasadorem w Izraelu. Magierowski pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej" i "Newsweeku Polska". W latach 2006–2011 był zastępcą redaktora naczelnego w "Rzeczpospolitej", a od stycznia 2013 do września 2015 roku był publicystą tygodnika "Do Rzeczy". Rok temu natomiast media donosiły, że kierownikiem referatu ds. komunikacji ambasady kieruje Nikodem Rachoń. Wcześniej był dyrektorem marketingu i komunikacji w Grupie Energa, którą w ubiegłym roku przejął PKN Orlen. Jest bratem Michała Rachonia pracującego w TVP Info.

(BCY, 15.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.