Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook nie będzie blokować postów nawołujących do przemocy wobec Putina

(fot. Unsplash.com)

Facebook i Instagram zezwolą na nawoływanie do represji wobec rosyjskich żołnierzy oraz rosyjskiej władzy w kontekście inwazji na Ukrainę. To tymczasowa zmiana polityki platform.

Według Reutersa Meta - właściciel Facebooka i Instagrama - tymczasowo zezwoli również na publikowanie postów wzywających do śmierci prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. 

"W wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę tymczasowo uwzględniliśmy formy ekspresji politycznej, które normalnie naruszałyby nasze zasady (...). Wciąż nie dopuścimy do wezwań do przemocy wobec rosyjskich cywilów" – powiedział rzecznik Meta.

Kreml przeciwko zmianie polityki Facebooka

Ambasada Rosji w Stanach Zjednoczonych zażądała od Waszyngtonu przeciwstawienia się  "ekstremistycznym działaniom" Mety.

"Użytkownicy Facebooka i Instagrama nie dali właścicielom tych platform prawa do określania kryteriów prawdy i stawiania narodów przeciwko sobie" – zauważa ambasada na Twitterze.

Tymczasowe zmiany polityki dotyczące wezwań do przemocy wobec rosyjskich żołnierzy dotyczą Armenii, Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy.

W ubiegłym tygodniu Rosja zablokowała w swoim kraju dostęp do Facebooka. 

(BAE, 11.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.