Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kancelaria Sejmu liderem w zakładaniu banów na Twitterze

Michał Gramatyka to śląski poseł Polski 2050 (archiwum prywatne)

Kancelaria Sejmu zablokowała 160 kont śledzących jej profil na Twitterze, a Kancelaria Senatu - sześć. Użytkowników nie blokują profile prowadzone przez urzędników prezydenta i premiera. Tak wynika z odpowiedzi, jakie uzyskał poseł Michał Gramatyka.

Poseł Michał Gramatyka z koła Polska 2050 w trybie dostępu do informacji publicznej zapytał najważniejsze urzędy prowadzące profile na Twitterze o liczbę blokowanych kont.

"Łamanie regulaminu przez użytkowników"

Najaktywniejsza w blokowaniu jest Kancelaria Sejmu, która nałożyła 160 tzw. banów na śledzących profil @Sejmpl. Kancelaria Senatu doliczyła się sześciu, ale wszystkie blokady nałożono w poprzedniej kadencji. Nikogo nie zablokowały Kancelaria Prezydenta i KPRM.

Czytaj też: W miniony weekend mniej fake newsów w mediach społecznościowych

- Sejm liczne blokady tłumaczy łamaniem regulaminu przez użytkowników - informuje poseł Gramatyka. - Jeżeli instytucja decyduje się na prowadzenie komunikacji w social mediach, to nikogo z niej nie powinna wykluczać. Może się przecież zdarzyć, że użytkownik czerpie wiedzę o funkcjonowaniu urzędu wyłącznie z Twittera lub Facebooka. I jeśli zostanie zablokowany, będzie takiej wiedzy pozbawiony, co jest niezgodne z art. 54 Konstytucji - argumentuje poseł.

Wymieniony artykuł ustawy zasadniczej mówi o prawie do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

(BCY, 10.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.