Temat: Dziennikarz Roku

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Statuetka Dziennikarza Roku od Dariusza Rosiaka wylicytowana za 25,1 tys. zł

Dariusz Rosiak pieniądze z licytacji statuetki Dziennikarz Roku 2020 przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej (fot. materiały prasowe)

Za 25,1 tys. zł wylicytowana została statuetka Dziennikarza Roku 2020, którą dwa lata temu zdobył Dariusz Rosiak, twórca "Raportu o stanie świata".

Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Pieniądze zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej.

"To jest cenna nagroda dla mnie, ale pomoc dla Ukrainy jest ważniejsza, dlatego wystawiam statuetkę na licytację na Allegro" - powiedział pod koniec podcastu "Raport o stanie świata" Dariusz Rosiak.

Czytaj też: "Witamy w Polsce!" - bezpłatny poradnik "GW" dla matek z Ukrainy

Cena wywoławcza wynosiła 5 tys. zł.

Statuetka stalówki zaprojektowana została przez Annę Rzeźnik. Wykonana jest z brązu i pozłacana.

Dariusz Rosiak to dziennikarz specjalizujący się w tematach międzynarodowych. Jest twórcą "Raportu o stanie świata", podcastu o wydarzeniach na świecie, który wspiera ponad 6 tys. osób. Dariusz Rosiak w niecałe dwa lata zebrał ponad 1,7 mln zł w serwisie Patronite na finansowanie tej audycji.

(KOZ, 07.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.