Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Witamy w Polsce!" - bezpłatny poradnik "GW" dla matek z Ukrainy

Poradnik powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka (fot. materiały prasowe)

Redakcja "Gazety Wyborczej" przygotowała wydanie gazety dla matek, które musiały uciekać przed wojną z Ukrainy - "Witamy w Polsce!"

Poradnik "Witamy w Polsce!" od poniedziałku będzie rozdawany w dziewięciu miastach (m.in. w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Rzeszowie), a także w ośrodkach dla uchodźców i na dworcach kolejowych, na których wysiadają przyjezdni z Ukrainy.

Czytaj też: Fundacja "Gazety Wyborczej" przekaże ponad 150 tys. euro ukraińskim dziennikarzom

Na łamach ośmiostronicowego poradnika znajdą się niezbędne informacje w języku ukraińskim na temat tego m.in., jakie dokumenty należy wyrobić po przyjeździe do Polski, jak starać się o status uchodźcy, gdzie szukać zakwaterowania, a także pomocy medycznej, prawnej czy wsparcia psychologicznego.

Drukiem specjalnego wydania zajęła się warszawska drukarnia Agory, a za logistykę dystrybucji odpowiadały działy kolportażu oraz marketingu "Gazety Wyborczej".

Dodatek zostanie również udostępniony online w formie pliku pdf na Wyborcza.pl oraz Publio.pl.

Czytaj też: 60 nepalskich uchodźców z Ukrainy nocowało w siedzibie Agory

Agora nie ujawnia informacji o nakładzie "Witamy w Polsce!". Poradnik powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka.

(KOZ, 07.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.