Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przerażające wideo: ekipa Sky News ostrzelana. „Nasz świat do góry nogami”

Dziennikarze Sky News jechali do miasta Bucza pod Kijowem, kiedy zostali ostrzelani przez Rosjan (screen: news.sky.com)

Ekipa telewizyjna Sky News została ostrzelana niedaleko Kijowa. Przerażające, 5-minutowe wideo, które redakcja zdecydowała się dziś opublikować, pokazuje, w jak śmiertelnym niebezpieczeństwie byli dziennikarze. Szef ekipy Stuart Ramsey został ranny, kule trafiły też operatora kamery Richie Mocklera.

- Ruszyliśmy do miejscowości Bucza, gdzie poprzedniego dnia rosyjski konwój został zniszczony przez wojska ukraińskie. Powiedziano nam, że w mieście jest spokój - informuje Stuart Ramsey.

Bucha leży około 30 kilometrów od Kijowa. Na trasie dziennikarze mijali punkty kontrolne, widzieli też zniszczenia wsi oraz rosyjskie lotnictwo w akcji. Reporterzy potwierdzili również, że wiele drogowskazów jest zniszczonych lub przemalowanych, by zmylić Rosjan.

Tutaj: Wideo Sky News z ataku

Stuart Ramsey o decydującym momencie pisze tak: - Zrobiło się śmiertelnie cicho, zaniepokoiliśmy się. Ale powoli jechaliśmy do przodu w kierunku skrzyżowania. Nie było żołnierzy wokół, okolica była opuszczona. I nagle nastąpiła eksplozja, poczułem, że coś uderzyło w samochód i pękła opona. Zatrzymaliśmy się. A potem nasz świat wywrócił się do góry nogami.

W samochodzie jechało pięć osób - obok Ramseya m.in. operator kamery i lokalny producent. Jak pisze Ramsey, dziennikarze myśleli, że przez pomyłkę strzelają Ukraińcy. Na filmie słychać, jak między jednym a drugim ostrzałem krzyczą do napastników, że są dziennikarzami.

W końcu wypełzli z samochodu, stoczyli się po nasypie drogi. - Pamiętam, że zastanawiałem się, czy moja śmierć będzie bolesna. „Zostałem trafiony!” - krzyknąłem. Ale zdumiało mnie to, że nie bolało aż tak bardzo. To było bardziej jak uderzenie, naprawdę.

Wszyscy ukryli się w niedalekiej fabryce i przeczekali aż do momentu, gdy ukraińska policja nadjechała, aby ich stamtąd wydostać.

Stuart Ramsey swą relację kończy tak: - Mieliśmy dużo szczęścia. Ale tysiące Ukraińców ginie. Na tej wojnie dzieje się coraz gorzej.

(MAT, 05.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.