Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na granicy bezpłatna gazeta od "Wyborczej" i ukraińskiego "Expressu"

Gazeta skierowana do Ukraińców zawiera najważniejsze informacje na temat pomocy, na jaką uchodźcy mogą liczyć w Polsce

Ukraińska gazeta „Express” i „Gazeta Wyborcza” przygotowały specjalne, 8-stronicowe wydanie, przeznaczone dla obywateli Ukrainy, którzy musieli ewakuować się do Polski. Gazeta ma podwójną winietę: z logotypami „Expressu” i „Wyborczej”, w całości powstała w języku ukraińskim. Gazeta będzie rozdawana dziś przy polsko-ukraińskich przejściach granicznych.

Zespół wciąż działającego w Ukrainie „Expressu” i redakcja „Gazety Wyborczej”, wspierane przez Gazeta.pl i Radio Tok FM, przygotowały specjalne wydanie gazety dla Ukraińców uciekających przed wojną. Znajdą w niej najpotrzebniejsze informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy w Polsce.

Czytaj też: Katowicka redakcja "Gazety Wyborczej" oddaje pomieszczenia Ukraińcom

Gazeta w nakładzie 20 tysięcy dystrybuowana będzie przy granicy, a także na dworcach w miastach na wschodzie Polski i w Warszawie. Z pliku PDF z wydaniem można też skorzystać online - pobrać je na komputer lub urządzenia mobilne albo samodzielnie wydrukować.

(MAT, 28.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.