Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press Grupa włącza się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy

W Kielcach udostępniono pomieszczenia redakcyjne, gdzie będzie można dostarczać artykuły pomocowe (fot. Piotr Molęcki/East News)

Media należące do Polska Press Grupy zdecydowały się zaangażować w pomoc Ukrainie. W Kielcach powstał specjalny sztab, a w Katowicach ruszyła akcja współpracy przy zbiórce dla potrzebujących.

"W mediach, należących do Polska Press redakcje informują, w jaki sposób można pomagać uchodźcom z Ukrainy oraz obywatelom, którzy zostali w kraju" – poinformowano na stronie Polskatimes.pl.

Polska Press udostępnia redakcje

Część oddziałów Polska Press Grupy, między innymi redakcja "Echa Dnia", mieszcząca się w Kielcach, same prowadzą zbiórki dla potrzebujących w Ukrainie. Zdecydowano się także udostępnić pomieszczenia redakcyjne, które wykorzystywane są obecnie jako miejsce do dostarczania najpotrzebniejszych artykułów pomocowych.

Czytaj też: Katowicka redakcja "Gazety Wyborczej" oddaje pomieszczenia Ukraińcom

– Przy Echu Dnia powstał specjalny sztab, który będzie wspierał organizujących pomoc i przekazywał ją potrzebującym ośrodkom w Świętokrzyskiem – mówią Robert Glinkowski, Prezes oddziału Polska Press w Kielcach i Stanisław Wróbel, redaktor naczelny "Echa Dnia". – Będziemy też wspierać ośrodki niosące pomoc potrzebującym na Ukrainie – dodają.

W akcję włączył się także katowicki oddział Polski Press, w tym redakcja "Dziennika Zachodniego". – Planujemy współpracę ze Stowarzyszeniem Pokolenie, lokalnym partnerem organizującym zbiórkę dla potrzebujących – powiedział Dariusz Kołacz, Prezes oddziału Polska Press w Katowicach.

Czytaj też: Lokalne tytuły o wojnie. Relacje "Dziennika Wschodniego" i "Tygodnika Zamojskiego"

(HAD, 28.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.