Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marki w Polsce wspierają Ukraińców. Zatrudniają, płacą za mieszkanie, oferują promocje

T-Mobile, Plus i Play oferują darmowe rozmowy do Ukrainy (fot. Pixabay)

W reakcji na atak Rosji na Ukrainę polskie marki wdrożyły setki działań - zarówno ściśle biznesowych ułatwień dla Ukraińców, jak i akcji charytatywnych.

Spółki niemal wszystkich branż starają się pokazać, że nie są obojętne wobec wojny w Ukrainie. Sieć sklepów Biedronka podjęła decyzję o przyznaniu wszystkim swoim pracownikom z obywatelstwem ukraińskim bezzwrotnego wsparcia finansowego w wysokości 1000 zł.

Pomoc CD Projektu, BlaBlaCar, Screen Network

Polski producent gier komputerowych, Grupa CD Projekt, poinformowała, że przekaże 1 mln zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. "Nie możemy pozostać niewzruszeni wobec tak wielkiej niesprawiedliwości" - napisano w oświadczeniu na Twitterze, w którym zachęcano do wspierania PAH również graczy.

Czytaj też: Polska branża komunikacyjna dla Ukrainy: mieszkania, zbiórki, oferty pracy

Serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar wprowadził zmiany w swojej aplikacji, które umożliwiają bezpłatne przejazdy na dowolnej trasie w Polsce dla wszystkich osób przekraczających granicę polsko-ukraińską. W związku z tym, że BlaBlaCar nie pobiera prowizji za przejazdy, przyjezdni mogą podróżować za darmo.

Screen Network, do której należy 20 tysięcy cyfrowych ekranów reklamowych na terenie całej Polski, postanowił emitować między wykupionymi przez klientów reklamami film ze słowami wsparcia "Siostry i bracia, Ukraińcy! Jesteśmy z Wami - Slava Ukrayini!". Według badań firmy treści emitowane na ekranach docierają do ponad 6 mln odbiorców dziennie.

Akcje Grupy Lux Med i Inglotu

Grupa Lux Med przygotowała pakiet POMOC dla Ukrainy, w ramach którego firma zapewnia pomoc prawną, logistyczną i finansową rodzinom pracowników ukraińskich. Spółka zapowiedziała przekazywanie materiałów i sprzętu dla szpitali prowadzących działania na terenie konfliktu. Planuje też stworzenie dodatkowych miejsc pracy dla personelu medycznego i pracowników administracyjnych w placówkach Lux Medu.

Czytaj też: Havas Village Ukraine do polskich kolegów i świata: "Nie wierzcie kremlowskiej propagandzie"

Również firma kosmetyczna Inglot ogłosiła, że przygotowuje nowe miejsca pracy stworzone z myślą o imigrantach. Firma zapowiedziała, że w związku z wojną osoby przybywające z Ukrainy będą brały udział w "maksymalne skróconym procesie rekrutacyjnym". Firma zagwarantowała również pokrycie opłat mieszkaniowych za pierwszy miesiąc po zatrudnieniu.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlu wystosowały wspólny apel do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy w zakresie pozwoleń na pracę dla tych osób. Organizacje proponują m.in. wprowadzenie automatycznego przedłużenia zezwoleń na pobyt i pracę dla obywateli Ukrainy, co najmniej do czasu zniesienia stanu wojennego w ich kraju.

Specjalne oferty Play, T-Mobile i Plus

Polskie sieci komórkowe poinformowały użytkowników o specjalnych promocjach, które mają na celu wsparcie obywateli Ukrainy mieszkających na terenie Polski. Play od 25 lutego przyznaje 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów Play na Kartę. Wszystkim klientom obniżono cenę połączeń do największych ukraińskich operatorów. Cena zmieniła się z 29 gr/min na 5 gr/min.

Czytaj też: Media w internecie zdejmują paywalle, by nie ograniczać informacji o wojnie

Podobną decyzję podjął T-Mobile Polska, który przekaże swoim klientów 300 minut (wymiennych na sms-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, darmowe 10 GB danych i automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni.

Należący do Polkomtelu Plus przekaże swoim abonentom na kartę bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie i darmowy jednorazowy pakiet 10 GB. Sieć poinformowała również o nowej promocyjnej stawce 19 gr/min na połączenia do wszystkich sieci do Ukrainy – dostępnej dla użytkowników wszystkich ofert na kartę oraz ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 roku.

Reakcja banków

Na wydarzenie w Ukrainie zareagowała również branża bankowa, m.in. mBank, który będzie zwracał opłaty za przelew środków do Ukrainy. Anulowanie opłat dotyczy przelewów SWIFT, ponieważ przelewy SEPA są dostępnie jedynie na terenie Unii Europejskiej.

Raport CSR, platforma poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu, zapowiedział nagłaśnianie inicjatyw związanych z pomocą dla ukraińskich uchodźców, wsparciem medycznym i humanitarnym. I zaprosiła do współpracy firmy, które chciałyby poinformować o swoich działaniach w serwisie RaportCSR.pl.

Czytaj też: Morderstwa dziennikarzy w Ukrainie. Co jest prawdą, a co fake newsem?

Warto zauważyć, że poza działaniami na rzecz Ukrainy zostały również uruchomione działania wymierzone w Rosję. Reset Obywatelski uruchomił akcję "Sankcje obywatelskie". Redakcja Resetu będzie podawała na portalu Resetobywatelski.pl i w mediach społecznościowych zweryfikowane informacje o produktach pochodzących z Rosji lub mających wyraźne konotacje z rosyjskim kapitałem, aby konsumenci mogli z nich zrezygnować.

Kacper Peresada

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.