Dział: PERSONALIA

Dodano: Luty 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje reporter i pisarz Jerzy Szperkowicz. Mąż Hanny Krall

W zeszłym roku książka Jerzego Szperkowicza znalazła się w finałowej piętnastce konkursu na Książkę Reporterską Roku (fot. Pixabay.com)

Zmarł Jerzy Szperkowicz, reporter, publicysta i pisarz oraz mąż Hanny Krall. Miał 89 lat.

Szperkowicz był absolwentem studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował m.in. w "Życiu Białostockim", "Kulturze", "Firmie", "Horyzontach Techniki" i "Gazecie Wyborczej".

W 1980 roku wydał zbiór swoich felietonów pt. "Pasjans polski", a w 1990 roku pierwszą powieść "Wyspa wojny". Jest autorem sztuki "Stara sprawa", wystawianej w Teatrze Popularnym w Warszawie.

W zeszłym roku jego książka "Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym", wydana przez wydawnictwo Znak Literanova, znalazła się w finałowej piętnastce konkursu na Książkę Reporterską Roku, organizowanego przez magazyn "Press" i Fundację Grand Press.

Czytaj też: Oto finałowa piętnastka konkursu Grand Press – Książka Reporterska Roku 2021

(MNIE, 20.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.