Dział: INTERNET

Dodano: Luty 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany na Parkiet.com - dla użytkowników i redakcji

Rozmieszczenie, wygląd i funkcjonalności elementów narzędziowych, takich jak notowania czy wykresy zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności oraz wygody użytkowników (fot. materiały prasowe)

Parkiet.com (Gremi Media SA) wprowadził nowy panel z aktualnymi notowaniami indeksów, kursami akcji i walut oraz cenami surowców. Serwis zmienił szatę graficzną i stoi za nim nowy CMS.

Strona główna Parkiet.com została skrócona, ale rozbudowano tabelę notowań, która jest teraz wyeksponowana w formie widgetu. Wprowadzono także zmiany w pasku menu.

Nowością na stronie głównej jest blok zlokalizowany po lewej stronie, gdzie na bieżąco są wyświetlane tematy opisywane, relacjonowane i analizowane przez dziennikarzy „Parkietu”, analityków i ekonomistów.

Parkiet.com przeniesiony na nowy CMS

Serwis został przeniesiony na nowy CMS, który ułatwia pracę wydawcom, dziennikarzom i korekcie. Tworzenie, edytowanie i publikowanie treści odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej i to bez względu na to, gdzie finalnie mają one trafić - do serwisu internetowego, aplikacji mobilnej, wydania papierowego lub archiwum.

We wprowadzeniu zmian specjalistom z Gremi Media pomogła krakowska firma Quantoo.

Według Mediapanelu w styczniu Parkiet.com odwiedziło 357,5 tys. użytkowników. 

(BAE, 11.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.