Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

15 lutego ruszy TVP ABC 2 - kanał internetowy dla przedszkolaków

Stacja TVP ABC 2 będzie dostępna za pośrednictwem strony Bajkowakraina.tvp.pl oraz w TVP Go (fot. TVP)

We wtorek, 15 lutego, ruszy TVP ABC 2, kolejny, m.in. po TVP Kultura 2 i TVP Historia 2, internetowy kanał Telewizji Polskiej.

Stacja będzie dostępna za pośrednictwem strony Bajkowakraina.tvp.pl oraz w TVP Go. Grupą docelową kanału będą dzieci w wieku przedszkolnym. TVP ABC 2 zaprezentuje takie seriale jak: "Kid Lucky", "Clifford – wielki, czerwony pies", "Maks i Ruby", "Bracia Koala" i "Reksio". TVP ABC 2 będzie uzupełnieniem kanału dla dzieci i młodzieży TVP ABC, który nadaje od 15 lutego 2014 roku i jest dostępny naziemnie oraz u operatorów płatnej telewizji.

Czytaj także: Ida Nowakowska prowadzi program w TVP ABC

Marka TVP ABC 2 funkcjonuje od listopada ub.r. Dotychczas widniała tylko jako zapis w identyfikacji kanału TVP E-szkoła Domowe Przedszkole.

TVP nadal planuje udostępnić swój kanał dla dzieci widzom w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na ograniczenia licencyjnie nie ustalono jeszcze, kiedy to nastąpi, i czy pojawi się tam TVP ABC 2, czy stacja tworzona specjalnie na rynek amerykański.

Czytaj też: TVP szykuje TVP Teen i serwis dla "młodych dorosłych"

Z ustaleń "Press" wynika, że TVP ABC 2 jest projektem, który powstaje niezależnie od kanału dla nastolatków TVP Teen. Choć informacja na temat TVP Teen zniknęła z projektu Karty Powinności na lata 2020-2024, to - jak słyszymy w TVP - prace nad nim nadal trwają.

(MNIE, 11.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.