Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP szykuje TVP Teen i serwis dla "młodych dorosłych"

TVP Teen w 2022 roku ma kosztować 15,3 mln zł (fot. Piotr Molecki/East News)

TVP Teen ma być drugim kanałem Telewizji Polskiej dla dzieci. Spółka planuje także serwis internetowy dla "młodych dorosłych".

TVP zapowiedziała TVP Teen i nowy serwis internetowy w projekcie zmienionej karty powinności spółki na lata 2020-2024, przedstawionej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Tym samym potwierdziły się ustalenia "Pressu" o planach stworzenia kolejnego kanału dla dzieci. 

TVP Teen ma być kanałem skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. "Uruchomienie programu uzupełni lukę w obecnym portfolio TVP, w którym nie ma programu dedykowanego ściśle do tej grupy wiekowej, co równocześnie pozwoli na kontynuowanie ofertowania treści nadawcy publicznego dorastającym widzom TVP ABC" - podała spółka w projekcie zmienionej karty powinności. 

TVP Teen w 2022 roku ma kosztować 15,3 mln zł, a w 2023 roku - 20 mln zł. W ramówce miałyby znaleźć się m.in. audycje edukacyjne o charakterze poznawczym, filmy i seriale animowane oraz seriale fabularne. Nad projektem pracuje Justyna Karnowska, dyrektorka TVP ABC.

TVP podała, że w 2020 roku średni czas spędzony na oglądaniu telewizji w grupie wiekowej 10-15 lat spadł o 25 proc. względem 2015 roku. "Konsumpcja telewizji w tej grupie wyraźnie maleje, a młodzi widzowie coraz więcej czasu spędzają online. Wciąż jednak telewizja angażuje więcej ich czasu niż internet" - przekonuje TVP.

Od połowy lutego 2014 roku nadaje TVP ABC, adresowany do dzieci w wieku 4-12 lat. Dostępny jest na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. W pierwszym półroczu 2021 roku miał 0,87 proc. udziału w rynku (dane Nielsen Media). 

TVP w projekcie zmienionej karty powinności poinformowała także o planowanym stworzeniu serwisu dla młodych dorosłych, czyli osób między 16. a 30. rokiem życia. Projekt ma poruszać "zagadnienia związane z wchodzeniem w dorosłe życie, tożsamością i problemami młodych osób, ich pozycją społeczną, możliwością rozwoju". 

Ponadto TVP w przyszłym roku chce uruchomić TVP Nauka i TVP World, który zajmie miejsce Poland In. W planach jest także TVP Muzyka.

(KOZ, 21.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.