Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krakowska Radiofonia za niecały miesiąc zakończy nadawanie

Koncesja rozgłośni obowiązuje do 19 lutego (screen Radiofoniakrakow.pl)

Studencka Radiofonia z Krakowa, współpracująca z Grupą RMF, zakończy nadawanie 19 lutego - ustalił "Presserwis". Tak zdecydowali rektorzy krakowskich uczelni.

19 lutego 2022 roku wygasa koncesja Radiofonii. Co prawda Fundacja Krakowskiego Akademickiego Radia Żak, nadawca rozgłośni, rok przed jej wygaśnięciem - czyli 19 lutego 2021 roku - złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o jej przedłużenie, ale ma on zostać wycofany.

- Rektorzy uznali, że nie chcą kontynuować działalności fundacji - mówi Andrzej Mielimonka, członek zarządu fundacji i prezes spółki Multimedia z Grupy RMF.

W zeszłym tygodniu rada fundacji, którą tworzą rektorzy 12 krakowskich uczelni wyższych, podjęła uchwałę o zobowiązaniu zarządu do wycofania wniosku o rekoncesję. 

Grupa RMF jest od 2013 roku partnerem fundacji. - Dzięki nam został spłacony jej dług, około 600 tysięcy złotych - podaje Andrzej Mielimonka. Osoby z Radiofonii miały również szansę na pracę w RMF FM, tak było np. z Mateuszem Opyrchałem, który jest dziś prezenterem RMF FM. - Wszystkie osoby pracujące w Radiofonii dostały propozycję przejścia do naszych spółek. Nikogo nie zostawimy - deklaruje Mielimonka.

Fundacja w 2013 roku chciała przekształcić Radiofonię w RMF City FM, ale nie zgodziła się na to KRRiT. Krajowa Rada prowadziła również postępowanie dot. cofnięcia koncesji, które zostało umorzone. Według regulatora stacja nie wypełniała wymogów koncesji.

W drugiej połowie 2021 roku Radiofonia miała w Krakowie 0,2 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

(KOZ, 30.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.