Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wycinka drzew w kalendarzu Lasów Państwowych. Rzeczniczka LP: "Taka była koncepcja"

(screen Lodz.lasy.gov.pl)

Na okładce kalendarza Lasów Państwowych w Łodzi dzieci przyglądają się wywozowi drewna z lasu. Pod zdjęciem podpis "Czym skorupka za młodu...". "Napis może jest niefortunny, ale taka była koncepcja kalendarza" – mówi rzeczniczka LP w Łodzi.

Łódzkie Lasy Państwowe przygotowały kalendarz na 2022. Na okładce umieścili zdjęcie dwójki dzieci, które siedząc na zeschniętej łące, przyglądają się ładowaniu drewna na ciężarówki. Pod zdjęciem autorstwa K. Śmiechowskiego widnieje napis "Czym skorupka za młodu...".

Pomysł spotkał się z krytyką w mediach społecznościowych: "A więc tak w łódzkiem wyglądają lasy? Nic dziwnego, że to województwo, które ma największy problem z zasobami wody" – napisała posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska. 

"Pamiętam, jak kiedyś w lasach były drzewa, a nie drewno..." – skomentował  dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

"Nie wstydzimy się tego"

Alicja Sitek z biura prasowego Lasów Państwowych w Łodzi tłumaczy, że taka była koncepcja kalendarza. – Napis na okładce być może jest niefortunny, ale taka była koncepcja kalendarza. Jest to zdjęcie, które wygrało konkurs dla pracowników RDL w Łodzi. Są to osoby, które kochają przyrodę i w tej miłości starają się wychowywać swoje dzieci. Poszli na studia leśne z pasji. Ale pracują również po to, aby dopilnować i kontrolować odbiór i wywóz drewna – mówi Alicja Sitek w rozmowie z Press.pl.  

– Nie wstydzimy się tego, że las daje tak cenny surowiec. Dbamy również o to, aby las dawał możliwość wypoczynku i obcowania ze zwierzętami, których, jak pokazuje rzeczywistość, wcale nie ubywa – zaznacza Sitek.

(BAE, KAP, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.