Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT dostała skargi na dokument TVP o Pawle Adamowiczu

"Materiał tendencyjny" - to jeden z zarzutów w skargach, które dostała KRRiT (screen Vod.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała skargi na pokazany w TVP film dokumentalny "Jesteś mechanizmem niszczącym" o prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje, że dotychczas w sprawie filmu do regulatora wpłynęły trzy skargi od osób indywidualnych. - Zarzuty: "materiał tendencyjny, jednostronny, wykorzystujący spreparowane materiały; atak na osobę zmarłą, która nie może się bronić" - wymienia Brykczyńska. 

TVP 1 wyemitowała film Marcina Tulickiego i Anny Olszak w piątek 21 stycznia o godz. 20. Dokument został powtórzony w weekend w TVP Info. "Kto w politycznej walce zdradził Pawła Adamowicza? Dla kogo był niewygodny? Komu najbardziej przeszkadzał? Szokujące kulisy w filmie »Jesteś mechanizmem niszczącym…«" - można przeczytać w opisie w serwisie Vod.tvp.pl.

TVP obracza winą za śmierć Adamowicza polityków PO

Wicenaczelny Onetu Andrzej Stankiewicz film dokumentalny o Pawle Adamowiczu określił podłym. "Ludzie Kurskiego nieudolnie próbują obarczyć polityków PO odpowiedzialnością za śmierć Adamowicza — główne przesłanie filmu jest takie, że to oni urządzili nagonkę na prezydenta, inspirując zabójcę. To kłamstwo" - napisał Stankiewicz. 

Czytaj więcej: Marek Twaróg: Adamowicz, TVP i linki z archiwum

Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika w styczniu 2019 roku.

(KOZ, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.