Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odejścia z Radia Szczecin. W ciągu roku z radiem pożegnało się ok. 20 osób

Byli dziennikarze Radia Szczecin wytykają prezesowi brak doświadczenia w pracy w radiu (screen Google Street View)

Od kiedy na początku lutego 2021 roku prezesem Radia Szczecin został Wojciech Włodarski, z rozgłośni odeszło ok. 20 osób - ustalił "Presserwis". - Nikogo nie zwolniłem - odpowiada Włodarski.

Wojciech Włodarski zastąpił na stanowisku prezesa Radia Szczecin Artur Kubaja. Włodarski nowym redaktorem naczelnym stacji mianował Tomasza Duklanowskiego, autora materiałów publikowanych w "Gazecie Polskiej" na temat rzekomej afery łapówkarskiej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Odeszło 26 osób

Duklanowski zajął miejsce Przemysława Szymańczyka, z którym rozwiązano umowę (Szymańczyk został we wrześniu 2021 roku naczelnym wydawanego przez Polska Press "Głosu Dziennika Pomorza"). Stanowisko kierownika redakcji informacji objął dziennikarz rozgłośni Kamil Nieradka.

Czytaj też: RMN wybrała Piotra Bednarka na kolejną kadencję prezesa Radia Zachóda

Z naszych informacji wynika, że z Radia Szczecin od objęcia stanowiska przez Wojciecha Włodarskiego odeszli m.in. prowadząca poranek Agata Hawrylczuk (pracuje poza mediami), prezenterki Paulina Sawicka i Katarzyna Świerczyńska, zastępca kierownika działu informacji i online Michał Elmerych, dziennikarze Jakub Żelepień (dziś w Radiu Super FM i Interii), Przemysław Gołyński i Radosław Jaczmiński. Wypowiedzenie ostatnio złożył Łukasz Rabikowski, odpowiedzialny za media społecznościowe. Odejścia nastąpiły również w biurze reklamy, z radiem rozstała się także główna księgowa.

Według jednego z naszych rozmówców z Radiem Szczecin miało pożegnać się w tym czasie 26 osób, w tym 18 pracowników etatowych. Byli dziennikarze rozgłośni wytykają prezesowi brak doświadczenia w pracy w radiu i krytykują sposób zarządzania przez niego stacją.

"Nie ma co szukać sensacji"

- Nikogo nie zwolniłem, żadnej osobie nie wręczyłem wypowiedzenia - odpowiada Wojciech Włodarski. - Liczba osób, które pracowały w styczniu 2021 roku zgadza się z liczbą, które pracują w styczniu 2022 roku. Nie ma co szukać sensacji - przekonuje Włodarski.

Wojciech Włodarski - zanim został prezesem Radia Szczecin - był zastępcą dyrektora szczecińskiego NFZ ds. ekonomiczno-finansowych. Kierował też Zachodnim Centrum Medycznym w Krośnie Odrzańskim i szpitalem w Słubicach.

Czytaj też: Radio Szczecin ma w planach stworzenie radia nadającego w Niemczech

Radio Szczecin w 2021 roku miało w Szczecinie 15,3 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza spadek z 18 proc. w 2020 roku. Rozgłośnia straciła pozycję lidera słuchalności w tym mieście na rzecz RMF FM, które zanotowało wzrost z 14,5 proc. do 18 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).  

(KOZ, 24.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.