Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN wybrała Piotra Bednarka na kolejną kadencję prezesa Radia Zachód

Piotr Bednarek był jedynym kandydatem na prezesa Radia Zachód

Rada Mediów Narodowych powołała Piotra Bednarka na stanowisko prezesa Radia Zachód na kolejną kadencję. RMN pozytywnie zaopiniowała wniosek o zmianę statutu Radia Szczecin, która umożliwi nadawanie w Niemczech.

Piotr Bednarek był jedynym kandydatem na prezesa Radia Zachód, jego poprzednia kadencja upłynęła. Za powołaniem Bednarka byli członkowie RMN z Prawa i Sprawiedliwości: Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk i Krzysztof Czabański. 

Na kolejną kadencję wybrana została również rada nadzorcza Radia Zachód w dotychczasowym składzie (Artur Grygiel, Jan Pasierbowicz i Jarosław Czuba).

Czytaj też: Bez wymian prezesów regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. "PiS chce mieć spokój"

Rada - głosami nie tylko polityków PiS, ale i Juliusza Brauna - pozytywnie zaopiniowała wniosek Radia Szczecin o zmianę statutu rozgłośni, umożliwiającą nadawanie w Niemczech. Publiczna stacja chce uruchomić Radio YAXA skierowane do Polaków mieszkających w Niemczech. Radio Szczecin potrzebuje jeszcze zgody walnego zgromadzenia (stanowi je minister kultury) oraz rezerwacji częstotliwości przez stronę niemiecką. 

Radio YAXA, jak informowaliśmy, miałoby docierać do Polonii w Berlinie oraz w landach przy granicy z Polską: Brandenburgii i Meklemburgii. Stacja dostępna byłaby w standardzie radia cyfrowego DAB+, a jej program będzie powstawać w Polsce.

(KOZ, 19.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.