Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP usuwa z listy członków Piotra Nisztora za krytykowanie zarządu stowarzyszenia

(screen YouTube)

Piotr Nisztor, dziennikarz "Gazety Polskiej", został skreślony z listy członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  Zarządowi SDP nie podobały się treści na vlogu dziennikarza. Według SDP Nisztor "szydził z działalności społecznej dziennikarzy".

O całej sytuacji na swoim Twitterze napisał sam Nisztor. Jak wyjaśnia, kilka dni temu otrzymał pismo, w którym został poinformowany, że 13 stycznia został skreślony z listy członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W uzasadnieniu SDP czytamy, że powodem takiej decyzji miał być vlog, w którym Nisztor skomentował swoją nieudaną próbę wejścia do władz Oddziału Warszawskiego SDP.

"[Nisztor] szydził z działalności dziennikarzy, w tym szczególnie osób starszych, zasłużonych dla naszej organizacji". Zarząd OW SDP uznał takie zachowanie za nieetyczne i nielicujące z godnością członka SDP, dlatego zawezwał Nisztora do przeproszenia pozostałych członków warszawskiego oddziału. Piotr Nisztor na to wezwanie nie odpowiedział.

"W opinii Zarządu ani wiek, ani małe doświadczenie organizacyjne nie może usprawiedliwiać braku rzetelności dziennikarskiej" czytamy dalej w oświadczeniu. "Piotr Nisztor zamieścił informacje nieprawdziwe, użył wobec koleżanek i kolegów z organizacji, do której wstąpił, pogardliwego tonu i zlekceważył oficjalne pismo z OW SDP. To wszystko daje podstawę do podjęcia uchwały o usunięciu Piotra Nisztora z SDP". Za uchwałą głosowały 4 osoby z zarządu SDP. 

Przypomnijmy, że Piotr Nisztor opublikował na swoim kanale YouTube film pod tytułem "Układy i układziki, czyli jak działa Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Trzeba to zmienić!" dzień po tym, jak nie otrzymał wystarczającej liczby głosów, aby dołączyć do zarządu stowarzyszenia. 

(KAP, 21.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.