Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viaplay miała kłopot z transmisją gali KSW 66, widzowie nie zobaczyli walki wieczoru

Do 2021 roku, przez 17 lat, walki KSW pokazywał Polsat (screen: YouTube/KSW)

Część użytkowników Viaplay nie mogła w sobotę obejrzeć całej walki wieczoru gali KSW 66. Serwis streamingowy przeprosił klientów za niedogodności.

W walce wieczoru zmierzyli się Borys Mańkowski i Marian Ziółkowski. Część widzów nie zobaczyła jednak decydujących momentów pojedynku oraz ogłoszenia wyniku przez sędziów. Użytkownicy opisywali problemy z odbiorem w mediach społecznościowych. Na sprawę zwracali też uwagę dziennikarze.

"Viaplay to niesłychana kompromitacja, zwykłe wyłudzanie pieniędzy od ludzi. Nie działa podczas najciekawszych wydarzeń sportowych" - stwierdził na Twitterze Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.

Z kolei Bartłomiej Stachura z serwisu o MMA Lowking.pl napisał: "Widzę, że Viaplay zawiodło dzisiaj na całej linii nie tylko u mnie. W trakcie gali odświeżałem z 10 razy, potem z 10 w walce wieczoru, która na minutę przed końcem w ogóle padła na kilka minut. Werdyktu nie widziałem. Rozczarowujące!".

Viaplay przeprasza klientów

W niedzielę rano Viaplay w krótkim komunikacie poinformował: "Ostatniej nocy doświadczyliśmy problemów technicznych podczas transmisji gali KSW, dotknęły one finałowej walki wieczoru. Bardzo przepraszamy naszych klientów za niedogodności". Nie podano jednak, ilu widzów one dotyczyły.

To kolejne problemy z transmisjami w serwisie Viaplay. Pod koniec zeszłego roku awarie występowały też podczas meczu Bundesligi Borussia Dortmund - Bayern Monachium czy gali KSW 65.

O kwestie techniczne związane z transmisjami w Viaplay dziennikarze pytali szefów KSW już w czasie zeszłorocznej konferencji prasowej, podczas której ogłoszono przejście gal federacji z Polsatu do Viaplay. "Ufamy naszemu partnerowi" - mówił wtedy Maciej Kawulski, jeden z właścicieli KSW. I dodawał: "Wierzymy, że jeśli w którymś momencie tej jakości zabraknie, to nasz partner tej jakości dołoży i stanie na wysokości zadania". 

Viaplay w 2022 roku pokaże 12 gali KSW 

Do 2021 roku, przez 17 lat, walki KSW pokazywał Polsat. W ostatnim czasie gale były dostępne głównie w dodatkowo płatnym systemie PPV. W Viaplay są oferowane w ramach abonamentu serwisu, który kosztuje 34 zł miesięcznie. Pierwszą galą KSW na platformie Viaplay była KSW 65. Odbyła się 18 grudnia. Od 2022 roku KSW ma organizować 12 wydarzeń rocznie.

Czytaj więcej: KSW po 17 latach w Polsacie przenosi się do Viaplay. Sprawdź dlaczego

(MNIE, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.