Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KSW w Viaplay w ramach abonamentu. "Z Polsatem rozstajemy się w przyjaźni"

Gale KSW będą dostępne w ramach miesięcznego abonamentu Viaplay (fot. Pixabay.com)

Gale KSW będą pokazywane na wyłączność w Viaplay. Umowa będzie dotyczyła Polski oraz krajów nordyckich i bałtyckich, a później także Holandii. W naszym kraju transmisje nie będą już oferowane w dodatkowo płatnym systemie PPV, ale w ramach abonamentu serwisu.

Pierwszą galą KSW na platformie Viaplay będzie KSW 65, która odbędzie się 18 grudnia. Od 2022 roku KSW ma organizować 12 wydarzeń rocznie.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej podano, że od grudnia gale KSW będą transmitowane nie w PPV, tak jak to było dotychczas przy większości transmisji, ale w ramach miesięcznego abonamentu Viaplay, wynoszącego 34 zł. W Polsce relacje będą wzbogacone studiem podczas gali i komentarzem w języku polskim.

Współpraca KSW z Polsatem została zakończona po 17 latach. - Chcemy podziękować Polsatowi za współpracę. Zaznaczmy, że nasze rozstanie z holdingiem Polsat nie jest związane z tym, że coś było nie tak. Po prostu koniunktura, sytuacja rozwojowa, ekspansja na świat zmusza nas do tego - powiedział na konferencji prasowej Maciej Kawulski, współzałożyciel KSW. Dodał, że jakościowe transmisje muszą być opłacane nie tylko przez rodzimy rynek. - Polsat jest skoncentrowany jednak na Polsce. Rozstajemy się w przyjaźni. Idziemy po Europę i po świat z partnerem, który w tej Europie i na świecie już jest - podkreślił.

Martin Lewandowski, drugi ze współwłaścicieli federacji, powiedział z kolei, że współpraca z Polsatem przy innych, mniejszych eventach nie jest wykluczona. - Ta rozmowa dopiero mnie czeka. Oczekuję właściwie każdej możliwej decyzji - stwierdził.

Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, nie chciał wypowiadać się na temat przejęcia  głównych gal KSW przez Viaplay.

Serwis streamingowy Viaplay ma też w Polsce prawa m.in. do Bundesligi, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji UEFA i NHL.

(MNIE, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.