Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura będzie musiała wszcząć śledztwo ws. Jarosława Jakimowicza

Jakimowicz ma dokładnie opisać, kiedy i w jaki sposób dopuścił się czynów zabronionych (screen: Pytanie.tvp.pl)

W sprawie Jarosława Jakimowicza, aktora i prezentera TVP, będzie musiało zostać wszczęte prokuratorskie śledztwo. Poinformował o tym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Jarosław Jakimowicz będzie musiał zostać przesłuchany przez prokuraturę w związku z publicznym nawoływaniem do nienawiści i znieważaniem mniejszości. Taka jest decyzja Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza.

– Ponieważ dyspozycyjna wobec partii rządzacej prokuratura nie chciała prowadzić śledztwa w jego sprawie - odwołaliśmy się do sądu i wygraliśmy! – ogłosił na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – Odważna sędzia Renata Kielak-Komorowska z Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza stanęła po naszej stronie i nakazała prokuraturze prowadzenie śledztwa w sprawie czynów, których dopuścił się Jarosław Jakimowicz.

Aktor i prezenter TVP będzie przesłuchany w związku z naruszeniem art. 256. (Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego) i art. 257. (Napaść z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej) kodeksu karnego.

Chodzi o zbierane przez Ośrodek wpisy Jakimowicza w mediach społecznościowych. Aktor i prezenter - według OMZRiK - w niewybrednych słowach obrażał internautów.  

Jakimowicz ma dokładnie opisać, kiedy i w jaki sposób dopuścił się czynów zabronionych. Oprócz tego zostaną też przesłuchane osoby pokrzywdzone działaniem prezentera TVP.

Za naruszenie art. 256. i 257. KK grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(HAD, 13.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.