Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

The New York Times kupuje subskrypcyjny serwis sportowy The Athletic za 550 mln dol.

Po zerwaniu negocjacji z Axiosem, który również był zainteresowany kupnem The Athletic, New York Times zaangażował się w rozmowy z właścicielami serwisu (fot. Pexels.com)

Spółka The New York Times przejmuje The Athletic, serwis sportowy, który ma ponad milion subskrybentów. Wartość transakcji to 550 milionów dolarów – poinformował The Information. 

Przejęcie da amerykańskiemu dziennikowi dostęp nowej, milionowej grupy subskrybentów i pomoże osiągnąć ambitny cel 10 mln subskrybentów do 2025 roku. Według stanu na 30 września The New York Times ma 8,3 mln subskrybentów cyfrowych i w druku.

The Athletic prowadził również rozmowy z internetowym serwisem informacyjnym Axios. Negocjacje zostały zerwane ze względu na brak porozumienia w sprawie ceny i tego, kto poprowadziłby połączone biznesy. Wówczas The Athletic zaangażował się w rozmowy z The New York Timesem.

Czytaj więcej o The Athletic

The Athletic to serwis sportowy, którego model biznesowy polega wyłącznie na subskrypcjach. W listopadzie ogłosił, że ma 1,2 miliona subskrybentów. W 2020 roku serwis miał 47 mln dol. przychodu. Za sprawą dużej liczby pracowników (około 600), biznes The Athletic będzie opłacalny dopiero w 2023 roku.

Zarówno The New York Times, jak i The Athletic nie skomentowali transakcji.

(BAE, 06.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.