Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Monika Jaworska, szefowa Radia Ram. Dziennikarze i słuchacze wspominają

(screen Youtube.com/Radio Wrocław SA)

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Monika Jaworska, wieloletnia dziennikarka Radia Ram. "Radiu RAM poświęciła całe swoje życie" – napisano w informacji. Radio wspomina Jaworską na antenie.

Zmarła Monika Jaworska. Zaczynała w czasach, gdy stacja nazywała się Programem Miejskim. Prowadziła m. in. program "Bieg przez plotki". W ostatnich latach była szefową Radia RAM. Była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości anteny. 

Dziennikarze i słuchacze od wczoraj wspominają dziennikarkę. Posłuchać można tutaj: "Od 4 stycznia rano Radio RAM brzmi inaczej. Odeszła Monika Jaworska. Wspominamy ją na antenie w każdym programie".

Przez dwadzieścia lat prowadziła poranny program znany w ostatnich latach jako "Dzień dobry we Wrocławiu". Co roku wręczała Nagrodę Radia RAM na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

"Dziś rano pękły nam serca. Kochamy Cię Moniko. Twoim Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia" – napisali redakcyjni koledzy zmarłej z Radia Ram.

"Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama" – napisała redakcja Radia Ram. 

"Nie żyje Monika Jaworska - legenda radiowego Wrocławia, twórczyni Radia RAM. Zmarła po długiej walce z cholerną, nieuleczalną chorobą, która kosi żniwa. Wspaniała, ciepła, zawsze uśmiechnięta osoba, dziewczyna Elvisa Presleya. Niebo nad Wrocławiem dziś od rana płacze" – wspomina Jacek Harłukowicz, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Swoimi wspomnieniami podzielili się także słuchacze Radia RAM na stronie stacji. "Smutek, żal i niedowierzanie. Gdy odkryłam Radio RAM, był to pierwszy głos, jaki usłyszałam w eterze" – napisała jedna ze słuchaczek.

Inna dodała: "Jakże bardzo będzie tego głosu pogodnego brakowało... wyrazy współczucia". Jeszcze kolejna: "Świat bez Pani Moniki będzie o wiele smutniejszy. Dziękuję za uśmiech i pogodę ducha jaką się Pani z nami dzieliła".

(BAE, 04.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.