Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

H&M otworzył swój pierwszy sklep w metaverse

W Ceek City wystąpiły takie gwiazdy, jak Lady Gaga, Ringo Starr i Demi Lovato (fot. JAN BIELECKI/East News)

Przedsiębiorstwo odzieżowe H&M jako pierwsza międzynarodowa marka otworzyło detaliczny sklep z ubraniami w metaverse, w którym klienci mogą kupować ubrania dostępne jedynie w wirtualnym świecie.

Sklep znajduje się w Ceek City stworzonym przez Ceek VR. Jest to firma łącząca metaverse z kryptowalutami, pozwalającymi na dokonywanie zakupów zarówno w świecie cyfrowym, jak i tym prawdziwym. Ubrania, które będą pojawiały się w digitalowym sklepie H&M, będą dostępne jedynie dla awatarów użytkowników platformy. Nie będzie w nim możliwości dokonania np. zakupu ubrań z dostawą do domu. Stacjonarne sklepy H&M będą za to oferowały możliwość zakupu ubrań wirtualnych, dla naszych postaci.

Nie wiadomo, czy H&M planuje kolejne otwarcia sklepów w innych projektach ze świata metaverse. Warto podkreślić, że takie firmy, jak Nike, Gucci, Zara czy Adidas od lat promują swoje ubrania w świecie wirtualnym, ale dopiero H&M zdecydowało się na otworzenie pełnoprawnego sklepu. Przedmioty w metaverse mają często podobną wartość, jak te w rzeczywistym świecie. W maju zeszłego roku na platformie Roblox sprzedano wirtualną torebkę marki Gucci za 4115 dol. Dla wielu firm tworzenie systemu promocyjnego, który pozwoli im stać się częścią życia młodych ludzi w świecie digitalowym to logiczny sposób rozwijania działań marketingowych.

(KAP, 04.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.