Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Politechnika Poznańska na zlecenie Mety zbada metaversum

Metaverse jak na razie nie spełnia oczekiwań użytkowników (screen: Youtube/Crypto Tutorials)

Koncern Meta ogłosił, że zainwestuje 2,5 mld dol. w badanie akademickie na terenie Europy. W Polsce odpowiedzialna za nie będzie Politechnika Poznańska.

Celem badań ma być analiza zagrożeń i szans związanych z metaversum. Dofinansowanie jest przyznawane w ramach Funduszu Programów i Badań XR. Trafiło do siedmiu krajów w Europie. Politechnika Poznańska skupi się na analizie rozwoju rozszerzonej rzeczywistości i innych technologii poprawiających jakość życia osób podatnych na wykluczenie społeczne ze względu na wiek, stan zdrowia lub sytuację rodzinną.

"The Wall Street Journal" dotarł niedawno do wewnętrznych danych Meta Platforms, co pozwoliło ustalić, że flagowa platforma metaverse Horizon Worlds notuje znaczące spadki liczby użytkowników. W ostatnim czasie aktywnych użytkowników było zaledwie 200 tys., podczas gdy celem Mety jest dotarcie do 500 tys.

(KAP, 16.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.