Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Drożeją kolejne dzienniki. Wyższa cena "GW" i "Pulsu Biznesu"

Podwyżki spowodowane są rosnącymi kosztami wydawniczymi (fot. Mike van Schoonderwalt/Pexels)

Z początkiem stycznia wzrosła cena egzemplarzowa części wydań "Gazety Wyborczej" (Agora) oraz "Pulsu Biznesu" (Bonnier Business Polska).

Agora o 1 zł podniosła ceny wydań "Gazety Wyborczej" od wtorku do piątku. Od tego tygodnia we wtorki, środy i czwartki za dziennik trzeba będzie zapłacić 4,99 zł, a nie 3,99 zł. Piątkowa "GW" podrożała - z 5,99 zł do 6,99 zł - już 10 grudnia. Agora zaznaczyła, że nie zmieniają się ceny poniedziałkowych i sobotnich wydań (odpowiednio 5,99 zł i 7,99 zł).

Dotychczasowa cena "GW" w środy i czwartki (3,99 zł) obowiązywała od listopada 2019 roku. Dziennik w poniedziałki i soboty podrożał natomiast w sierpniu 2020 roku.

"»Gazeta Wyborcza«, podobnie jak inne redakcje prasowe, mierzy się z rosnącymi kosztami wydawniczymi" - stwierdził w komunikacie Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy "Gazety Wyborczej". "Wpływ na to ma przede wszystkim brak papieru odczuwany w całej Europie, co wpłynęło na gwałtowny wzrost jego cen. W pandemii skokowo wzrósł wolumen produkcji opakowań - to ona pochłania dziś masę surowca do produkcji papieru. Rosną także koszty innych usług, w tym ceny energii oraz paliw i transportu" - wyjaśnił Bartkowiak.

Z kolei za "Puls Biznesu" trzeba zapłacić od stycznia o 50 gr więcej. Gazeta kosztuje teraz 8 zł. Poprzednia podwyżka - również o 50 gr - miała miejsce z początkiem stycznia 2021 roku.   

Od stycznia nie zmieniły się ceny "Super Expressu" (Grupa ZPR Media), "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska) i "Gazety Polskiej Codziennie" (Forum).

Wcześniej, z początkiem grudnia, podrożały dzienniki Gremi Media: "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Cena "Rzeczpospolitej" wzrosła o 80 gr, a wydania piątkowego i weekendowego "Plusa Minusa" o 1 zł. Także o złotówkę więcej kosztuje "Parkiet” (9,50 zł). Droższe są także "Tygodnik Powszechny" (Tygodnik Powszechny) i "Dziennik Gazeta Prawna" (Infor PL).

(KOZ, 03.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.