Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT dostała skargi na "Wiadomości" zdominowane przez informacje o sylwestrze TVP

Środowe "Wiadomości" częściowo były prowadzone z Zakopanego przez Michała Adamczyka (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała skargi na środowe wydanie "Wiadomości" TVP 1 w większości poświęcone "Sylwestrowi marzeń z Dwójką".

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska podaje, że do Krajowej Rady wpłynęły dwie skargi w sprawie "Wiadomości" z 29 grudnia. - Zarzuty dotyczą promowania przez około 18 minut zabawy sylwestrowej, którą TVP organizuje w Zakopanem - wskazuje Brykczyńska.

W rzeczywistości "Sylwestrowi marzeń z Dwójką" poświęcone były niemal 23 z 33 minut trwania "Wiadomości". Główne wydanie programu informacyjnego TVP 1 zaczęło się od informacji, że na "Sylwestrze marzeń z Dwójką" wystąpi Jason Derulo. Środowe "Wiadomości" częściowo były prowadzone z Zakopanego przez Michała Adamczyka.

Teresa Brykczyńska informuje, że w czwartek 30 grudnia KRRiT wszczęła postępowanie wyjaśniające zarzuty określone w skargach, czyli dotyczące emisji w audycji informacyjnej przekazów autopromocyjnych związanych z imprezą organizowaną przez TVP".

KRRiT, zgodnie z procedurą, wystąpi do TVP z wnioskiem o nagranie i stanowisko.

(KOZ, 31.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.