Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stalker skazany na więzienie za prześladowanie dziennikarki BBC

Louise Minchin twierdzi, że z powodu stalkingu przeżywa traumę do dzisiaj (fot. Wikimedia Commons)

Carl Davies, były żołnierz armii brytyjskiej, został skazany na dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności za stalking dziennikarki BBC Louise Minchin oraz jej córki.

Pomiędzy 14 a 17 lipca 2020 roku Davies zamieścił w mediach społecznościowych wiele postów mających na celu zastraszenie dziennikarki. W jednym z nich napisał, że jej "córka na pewno zostanie zgwałcona". W innym podał adres domowy Louise Minchin i wskazał, że obserwuje jej posesję.

Wydając wyrok, sędzia wręczyła skazanemu bezterminowy zakaz zbliżania się do dziennikarki i jej córki. Davies, mieszkaniec Flint w północnej Walii, w 2017 roku został upomniany przez sąd za prześladowanie innej kobiety, a w 2019 za ugryzienie w ramię własnego ojca.

Louise Minchin to była prezenterka wiadomości. W czerwcu br., po dziewięciu latach, zrezygnowała z prowadzenia programu BBC One "Breakfast", ale nadal pojawia się w audycjach publicznego nadawcy.

Sprawa 44-letniego stalkera nie jest jedyną w ostatnim czasie związaną z angielskimi mediami. Dwa miesiące temu Tommy Robinson został osądzony za prześladowanie dziennikarki "The Independent" Lizzie Dearden i jej partnera. Otrzymał pięcioletni zakaz zbliżania się do miejsc ich zamieszkania i pracy.

(MAC, 26.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.