Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja Europejska zgadza się na fuzję WarnerMedia i Discovery

David Zaslav ma być CEO Warner Bros. Discovery (screen Youtube.com/Bloomberg Markets and Finance)

Spółka Discovery Inc. ogłosiła, że Komisja Europejska udzieliła jej bezwarunkowej zgody na fuzję z WarnerMedia, które obecnie należy do AT&T. Połączony koncern będzie działał pod szyldem Warner Bros. Discovery i stanie się nowym właścicielem m.in. telewizji TVN.

Na transakcji wydzielenia WarnerMedia koncern AT&T ma zarobić 43 mld dol. Dla akcjonariuszy AT&T zagwarantowano w umowie 71 proc. udziałów w nowym koncernie, a dla właścicieli Discovery - 29 proc.

"Zgoda Komisji Europejskiej jest kamieniem milowym na drodze do sfinalizowania proponowanej przez nas transakcji z AT&T” – informuje David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery oraz przyszły dyrektor generalny połączonej firmy. – "Dzisiaj zbliżamy się o jeden ważny krok do stworzenia Warner Bros. Discovery, wiodącej firmy rozrywkowej (...)".

Połączenie firm ma pozwolić na skuteczną konkurencję z takimi gigantami medialnymi jak Netflix i Disney. W skład nowej grupy wejdą m.in. filmowe studio Warner Bros., a także stacje telewizyjne CNN, HBO, TBS, TNT, HGTV, Food Network, TVN i Discovery Channel oraz platformy streamingowe HBO Max i Discovery+.

Discovery planuje, że zamknięcie transakcji nastąpi w połowie 2022 roku.

(BAE, 23.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.