Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IAB apeluje do prezydenta Dudy o odrzucenie "lex TVN"

IAB podkreśla, że każda próba osłabienia lub likwidacji niezależnych mediów oddala Polskę od świata zachodniej demokracji (fot. materiały prasowe)

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o niezwłoczne zawetowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji określanej mianem "lex TVN".

W apelu, który IAB opublikowało na swojej stronie internetowej, podkreślono, że każda próba osłabienia lub likwidacji niezależnych mediów oddala Polskę od świata zachodniej demokracji. Przedstawiciele związku zarazem namawiają na podpisanie apelu w obronie stacji TVN, znajdującego się na stronie Apel.tvn.pl.

W treści oświadczenia czytamy, iż nowelizacja narusza "konstytucyjną gwarancję ochrony i poszanowania praw słusznie nabytych oraz ochrony interesów w toku ingerując w sposób istotny w strukturę kapitałową polskiego rynku mediowego". Według IAB wprowadzenie rozwiązań, które w istotny sposób zmieniają warunki koncesji jest niedopuszczalne i przedstawia Polskę jako niewiarygodnego partnera biznesowego. "Doprowadzi do wycofania i zablokowania międzynarodowych inwestycji, nie tylko w polski rynek telewizyjny, ale we wszystkie gałęzie gospodarki" - stwierdzają przedstawiciele związku. "Wzywamy do natychmiastowego zawetowania ustawy naruszającej podstawowe prawa w demokratycznym świecie" - kończą. 

17 grudnia SKM SAR, IAA Polska i ZFPR również wystosowały list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym nawoływały do postawienia weta. "Nowelizacja na pewno uderzy też w rynek komunikacji marketingowej reprezentowany przez nasze organizacje. Dziś jednak najważniejsza jest obrona demokracji, wolności słowa i wiarygodności biznesowej Polski" - pisali przedstawiciele trzech organizacji związanych z polskim rynkiem reklamy.

(KAP, 21.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.