Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do rady nadzorczej Gremi Media wejdą przedstawiciele nowego udziałowca spółki

W rozmowie z "Press" Grzegorz Hajdarowicz zaznaczył, że wejście udziałowca do Rady Nadzorczej jest naturalnym ruchem (fot. materiały prasowe)

W radzie nadzorczej Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu", znajdzie się osoba z Pluralis B.V. – poinformował press.pl Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej Gremi Media SA. 

Grzegorz Hajdarowicz zaznaczył, że wejście udziałowca do Rady Nadzorczej jest naturalnym ruchem. Nie doprecyzował jednak, kiedy i na ile miejsc może liczyć spółka Pluralis B.V. 

Według nieoficjalnych informacji liczba przedstawicieli udziałowca w Radzie Nadzorczej będzie proporcjonalna do udziałów, czyli ma być ich przynajmniej kilku.

Czytaj też: "Rzeczpospolita" pozostanie niezależna.
Nie trafi do spółki skarbu państwa
 

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Grzegorz Hajdarowicz zaznaczył, że z nowym udziałowcem będą aktywnie działać nad rozwojem cyfrowym Gremi Media. 

"Nasz nowy udziałowiec to silny, aktywny na europejskim rynku mediów podmiot, zapewniający dostęp do nowych technologii. Od początku mojej aktywności na polskim rynku mediów wierzyłem w rewolucję digitalową, jako jedyny kierunek rozwoju tego sektora. Dzisiejsza umowa pozwoli na przyspieszenie zmian w pożądanym przez naszych klientów kierunku" – powiedział w rozmowie z Bogusławem Chrabotą, redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej".

Hajdarowicz: Od początku mojej aktywności na polskim
rynku mediów wierzyłem w rewolucję digitalową, jako jedyny
kierunek rozwoju tego sektora

Jak zaznaczył w wywiadzie Hajdarowicz, proces pozyskania nowego udziałowca zaczął się pod koniec marca tego roku. W procedurze brały udział zespół firmy konsultingowej Deloitte oraz kancelaria prawna z Krakowa prowadzona przez Joannę Sarkowicz i Wiesława Olesia. Całością kierował prezes KCI Piotr Łysek. Ważne było też zaangażowanie zarządu Gremi Media, w tym Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Machockiego.

Hajdarowicz zapowiedział, że w nowym roku we współpracy z nowym udziałowcem jego firma będzie aktywnie działać w obszarze rozwoju cyfrowego tytułów wydawanych przez Gremi Media.

15 grudnia Pluralis B.V. oficjalnie przejął 40 proc. akcji Gremi Media SA za 96,8 mln zł. W ten sposób zostało sfinalizowane porozumienie zawarte 26 listopada pomiędzy funduszem z Holandii a zarządem spółki KCI SA, którą kontroluje Grzegorz Hajdarowicz.

(BAE, 20.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.