Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook wprowadza tryb profesjonalny dla profili. Pomoże w monetyzacji treści

Facebook wprowadza nowe narzędzia wspierające twórców na swojej platformie (fot. Pexels.com)

Facebook (Meta) ogłosił wprowadzenie trybu profesjonalnego dla profili, dzięki któremu twórcy mają zyskać dodatkowe możliwości monetyzacji publikowanych treści, a także ich kontroli. Nowy tryb jest testowany w USA, a w przyszłym roku będzie dostępny w Polsce.

Za sprawą wprowadzenia trybu profesjonalnego twórcy będą mogli sprawdzić informacje i wyniki w odniesieniu do postów, odbiorców i całego profilu, trendy i zmiany w ujęciu czasowym, a także dostępne narzędzia monetyzacyjne. Nadal będą mieli pełną kontrolę nad tym, kto widzi udostępniane przez nich treści.

Facebook wprowadza także możliwość dawania "gwiazdek" - specjalnej monety, która pozwala zarabiać twórcom na treściach wideo i audio w innych miejscach niż wideo na żywo – na przykład w trakcie oglądania wideo w Aktualnościach, w usłudze Watch czy zakładce Gaming. Do tej pory można je było kupić jedynie w trakcie oglądania wideo. 

Widzowie mogą kupować gwiazdki w sklepie z gwiazdkami – to nowe miejsce, dostępne zarówno z urządzeń mobilnych, jak i komputerów. Kupione w nim gwiazdki będą zdeponowane w wirtualnym portfelu, a następnie będzie je można przekazać wybranemu twórcy. Najmniejsza liczba gwiazdek, jaką można kupić, to 25, i kosztuje 1,23 zł. Za każdą otrzymaną gwiazdkę Facebook wypłaca twórcy 0,01 dol., czyli za 25 gwiazdek około 1 zł.

(BAE, 09.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.