Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Solidarność" w Agorze zabrała głos pierwszy raz od zwolnienia Wójcika. Mowa też o podwyżkach

NSZZ "Solidarność" Agory i Inforadia opisał ustalenia z zarządem (fot. Piotr Molecki/East News)

"Solidarność" Agory i Inforadia poinformowała, że w ubiegły poniedziałek spotkała się z zarządem Agory, który zapewnił, że jest otwarty na dialog z kierownictwem "Gazety Wyborczej" i będzie dążył do kompromisu. Zarząd nie wykluczył, że dziennikarze mogą liczyć na podwyżki. 

Związek zawodowy Agory po raz pierwszy od zwolnienia Jerzego Wójcika, dyrektora wydawniczego "Gazety Wyborczej", zabrał głos. Na swoim facebookowym fanpage'u opisał ustalenia z zarządem. Wśród nich wymienione zostały podwyżki, których zarząd spółki nie wykluczył. Związek podjął także temat zwolnień grupowych. "Prezes Hojka powiedział, że podczas rozmów o budżecie na 2022 rok temat zwolnień grupowych w ogóle się nie pojawił. Obecnie nie są one rozważane – jednak z zastrzeżeniem, że decyzje rządu ws. pandemii i ewentualny lockdown może te plany zmienić" – napisał związek w mediach społecznościowych. 

Czytaj: Jerzy B. Wójcik zwolniony, bo postawił niepotwierdzone zarzuty
o mobbing. Agora zaprzecza

Związek poinformował także, że trwają prace nad ulepszeniem rozliczania dziennikarzy z wierszówek za sprawą nowej aplikacji. "Wygląda na to, że już w przyszłym roku – w pierwszej połowie – każdy z nas będzie mógł sprawdzić zawczasu w systemie, z jakich konkretnie elementów, i jak wycenionych, będzie składał się jego przelew. Dzięki temu od razu będzie wiadomo, czy aby ktoś nie zapomniał o naszej wierszówce" – wytłumaczono.

Związek zaznaczył, że liczy na szybkie rozwiązanie konfliktu, który trwa od czerwca br. 

Czytaj: Zespół "Wyborczej" rozmawiał z Heleną Łuczywo.
Jerzy Wójcik nie zostanie przywrócony do pracy

W Agorze funkcjonują już trzy związki zawodowe. Oprócz NSZZ "Solidarność" Agory i Inforadia (działa od 2011 roku) jest Inicjatywa Pracownicza w Agorze (od 2020 roku).

Dwa tygodnie temu do Krajowego Rejestru Sądowego wpisany został trzeci związek zawodowy Agory – Komitet Obrony "Gazety Wyborczej", który zawiązał się jeszcze w czerwcu, przy okazji pierwszej odsłony konfliktu na linii "Gazeta Wyborcza" - zarząd Agory. W komitecie założycielskim związku znaleźli się m.in. redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra” Aleksandra Klich, zastępczyni wydawcy „Gazety Wyborczej” Joanna Mosiej-Sitek, dziennikarz „GW” Wojciech Czuchnowski i dyrektorka sprzedaży i rozwoju cyfrowego Joanna Kwas.

(BAE, 06.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.